Aqua aerobik jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Aqua aerobik, czyli aerobik w basenie od lat cieszy się sporą popularnością wśród osób dbających o swoją sylwetkę. Jest to forma treningu, która może być uprawiana przez ludzi w różnym wieku – decydują się na nią zarówno młodzi, jak i starsi użytkownicy parków wodnych. Ponadto, w zajęciach z aqua aerobiku mogą uczestniczyć osoby, które nie mają umiejętności pływackich. Wystarczy odrobina chęci i samozaparcia, by uzyskać sylwetkę, o jakiej marzy się od dawna. Co sprawia, że jest to rozwiązanie szczególnie polecane dla kobiet i mężczyzn dążących do zrzucenia zbędnych kilogramów?

Dlaczego aerobik w wodzie sprawdza się jako ćwiczenia na redukcję masy?

Ogromne znacznie ma w tym przypadku opór, jaki stawia woda – jest on znacznie większy od tego stwarzanego przez powietrze, dlatego zajęcia prowadzone w formie aqua aerobiku pomagają na spalenie większej ilości kalorii aniżeli standardowe rodzaje ćwiczeń fizycznych. Jak powszechnie wiadomo, zachowanie ujemnego bilansu kalorycznego jest sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Aerobik wykonywany pod okiem doświadczonego instruktora pomaga wysmuklić i wyrzeźbić sylwetkę, a także znacznie ograniczyć widoczność „pomarańczowej skórki”, czyli cellulitu dotykającego zdecydowanej większości kobiet. Niektórzy twierdzą nawet, że minuta ćwiczeń w basenie odpowiada pięciu minutom zwykłych ćwiczeń.

Dla kogo polecany jest aqua aerobik?

Aerobik w wodzie polecany jest przede wszystkim tym osobom, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów i lepiej zadbać o zdrowie, a także swoją sylwetkę. Szczególnie dobrze sprawdzi się wśród kobiet i mężczyzn dążących do poprawy swojej kondycji. Z zalet tej formy aktywności mogą korzystać również osoby narażone na permanentny stres – ćwiczenia w basenie są idealną formą relaksu, gdyż zapewniają odprężenie ciała i umysłu, a także dostarczają zastrzyku endorfiny, czyli naturalnego hormonu powodującego uczucie szczęścia. Aqua aerobik polecany jest również kobietom w ciąży oraz seniorom, gdyż nie powoduje nadmiernego obciążenia stawów i kości.

Przeczytaj również na blogu: Kiedy warto rozpocząć naukę pływania u dziecka?